زمان و مکان برگزاری، مدارک مورد نیاز و نكات مهم جهت شركت در مرحله مصاحبه (بررسي سوابق علمي، آموزشي و < اخبار و اطلاعیه ها

زمان و مکان برگزاری، مدارک مورد نیاز و نكات مهم جهت شركت در مرحله مصاحبه (بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي) مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه متمركز سال 1394

 

مرحله مصاحبه (بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي) مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه متمركز سال 1394 - دانشگاه بوعلي سينا

 

 

با آرزوی موفقیت برای داوطلبان آزمون نیمه متمرکز دکتری که به این دانشگاه معرفی شده اند، بدینوسیله زمان و مکان برگزاری مصاحبه، نكات مهم و مدارک مورد نیاز جهت ارائه و بررسی در جلسه مصاحبه را به اطلاع می رساند.

 

الف) جدول زمان بندی و محل برگزاری جلسات مصاحبه (جهت دریافت فایل اینجا را کلیک کنید)

ساعت شروع مصاحبه: 8 صبح روزهای مذکور می باشد.

تذکر 1: بديهي است پس از انقضاي مهلت مقرر براي شركت در مرحله بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی (مصاحبه)، بررسي مدارك و يا هر روش ديگر مطابق آئين‌نامه مربوط، هيچ‌گونه تقاضايي قابل پذيرش نمي‌باشد. لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در مهلت مقرر تعيين شده با به همراه داشتن مدارک و مستندات لازم به دانشكده مربوط مراجعه نمايند. به مراجعات و یا ارائه مدارک پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنين عدم مراجعه براي شركت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كد رشته‌ محل يا كد رشته‌ محل هاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد.

تذكر 2: جهت کسب اطلاعات بیشتر و هر گونه هماهنگی صرفا با دانشکده مربوطه تماس حاصل فرمایید.

 

تذكر 3: چنانچه تغییراتی در تاریخ برگزاری مصاحبه صورت گیرد، مراتب به صورت تلفنی (یا با ارسال پیامک) توسط گروه­های آموزشی یا مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه به اطلاع داوطلبان رسانده خواهد شد.

 

ب) مدارک لازم:

(لازم است مدارک ذیل توسط داوطلب تهیه و در روز مصاحبه به مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده مربوطه ارائه شود، ضمن ارائه اصل مدارك در روز مصاحبه يك نسخه كپي از آن جهت درج در پرونده مصاحبه به همراه داشته باشيد)

1- فرم تکمیل شده مشخصات فردی داوطلبان مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1394 (فرم شماره 1)

تذکر: قسمت امتیازات فرم شماره 1 مربوط به درج امتیازات توسط کمیته برگزاری مصاحبه می باشد. لذا در قسمت هاي مذكور به هیچ وجه چيزي نوشته نشود.

2- اصل و كپي شناسنامه و كارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي سازمان سنجش آموزش کشور.

3- اصل فيش واريزي به مبلغ 600/000 ریال (شش صد هزار ريال) به حساب جاری 2413055361 بانک تجارت شعبه دانشگاه بوعلی سینا - همدان به نام درآمدهای آزمون های دانشگاه بوعلی سینا (قابل واریز در کلیه شعب بانک تجارت در سراسر کشور) (بدون همراه داشتن فيش واريزي امكان شركت در جلسه مصاحبه وجود ندارد).

تذكر: داوطلباني كه به چند كد رشته محل در اين دانشگاه معرفي شده اند، بدون توجه به تعداد كد رشته محل ها، منحصرا مبلغ مربوط به يك مرحله مصاحبه را واريز نمايند.

4- اصل و كپي مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی

تبصره 1- آندسته از معرفي شدگاني كه فارغ‌التحصيل دوره كارشناسي ناپيوسته مي‌باشند علاوه بر اصل مدرك كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست اصل مدرك كارداني را نيز ارائه نمايند.

5- اصل و كپي مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد.

تبصره -معرفي‌‌شدگاني كه دانشجوي سال آخر دوره كارشناسي‌ارشد و يا دكتري حرفه‌اي بوده و حداكثر تا تاريخ 94/11/17 فارغ‌التحصيل مي‌شوند (اصل گواهي تأييد شده توسط دانشگاه يا مؤسسه آموزش عالي محل اخذ مدرك مطابق فرم مندرج در صفحه 37 دفترچه راهنماي شركت در آزمون مذكور و فرم مندرج در صفحه 94 دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي).(معدل مندرج در آن بايد با معدل اعلامي به اين سازمان يكسان باشد

6- اصل و كپي ریز نمرات دوره كارداني (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آن ها به صورت ناپیوسته بوده است)

7- اصل و كپي ریز نمرات (كارنامه نهايي) دوره کارشناسی.

8- اصل و كپي ریز نمرات (كارنامه نهايي) دوره کارشناسی ارشد.

9- تعهد حضور تمام وقت (فرم شماره 2 ).

10- یک نسخه از کلیه فعالیت های علمی- پژوهشی شامل مقاله، کتاب، اختراع، اکتشاف و . . .

تذکر 1: ارائه اصل مجله هایی که مقاله یا مقالات داوطلب را منتشر نموده اند الزامی است.

تذکر 2: ارائه اصل و کپی گواهی پذیرش قطعی (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ) برای مقالات چاپ نشده و تصویر کامل متن مقالات ارائه شده به مجله و مکاتبات مربوط الزامی است.

11- یک نسخه از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد (ويژه داوطلبان فارغ التحصیل)

12- يك نسخه پروپوزال (ويژه دانشجويان دوره كارشناسي ارشد)

13- اصل گواهي شركت در آزمون‌هاي ملي و بين‌المللي زبان كه در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد.

14- پرينت كارنامه مرحله اول آزمون دکتری نيمه متمركز سال 1394 (شامل درصد مواد امتحانی)

15- پرينت كارنامه مرحله دوم آزمون دکتری نيمه متمركز سال 1394 (شامل دانشگاه هایی که داوطلب معرفی شده است).

16-   دو مورد توصيه نامه

تذكر: ارائه توصيه نامه از استاد راهنماي دوره كارشناسي ارشد الزامي مي باشد. توصيه نامه ديگر بايستي توسط يكي از اساتيد دروس تخصصي دوره كارشناسي ارشد تكميل شده باشد. پيشنهاد مي شود توصيه نامه در فرم مخصوص مورد تاييد دانشگاه بوعلي سينا (فرم شماره 5) تنظيم شود و به صورت محرمانه و در پاكت در بسته تحويل گردد.

17- آخرين حكم كاگزيني داوطلب متقاضی استفاده از سهميه مربيان دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

تذکر 1: ارائه موافقت نامه قطعی مبنی بر ادامه تحصیل از طریق سهمیه مربیان به تأیید معاون آموزشی یا معاون اداری و مالی (پشتیبانی) دانشگاه یا موسسه آموزش عالی.

تذکر 2: اصل گواهي مبني بر اينكه عضو هيات علمي رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي تابعه وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري بوده كه به تأييد بالاترين مقام مسئول نيز رسيده باشد، براي آن دسته از معرفي شدگاني كه از امتياز مربي در اين آزمون استفاده نموده‌اند.

تذکر 3: تکمیل و ارائه فرم شماره 6، مخصوص داوطلبان استفاده از سهمیه مربیان.

تذكر: داوطلبان متقاضی استفاده از سهميه مربیان بايد در زمان ثبت نام در آزمون به صورت رسمي در يکي از مؤسسات آموزشي/ پژوهشي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اشتغال به کار داشته باشند. اين دسته از داوطلبان بايد حداقل داراي سه سال سابقه کار به عنوان عضو هيات علمي تمام وقت (تاييد شده در فرم شماره 6) باشند.

تبصره - آن ‌دسته از معرفي‌شدگان براي مصاحبه كه متقاضي استفاده از سهميه مربي گرديده‌اند، موظف به ارائه گواهي معتبر در اين خصوص مي‌باشند. لازم به توضيح است مطابق ضوابط مربوط، منحصراً مربيان آموزشي رسمي (آزمايشي يا قطعي) دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فنّآوري يا ساير دانشگاه‌هايي كه داراي هيأت مميزه مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فنّآوري باشند، مجاز به استفاده از سهميه «مربي» در آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D»نيمه‌متمركز سال 1394 مي‌باشند به عبارت ديگر مدرسان و اعضاء هيأت علمي پيماني، قراردادي، حق‌التدريس، دستياران آموزشي و ... اجازه استفاده از اين سهميه را ندارند

18- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدرکی كه وضعيت نظام وظيفه معرفي شده را با توجه به بند «مقررات وظيفه عمومي» مندرج در صفحه 3 دفترجه راهنماي شركت در آزمون مذكور را مشخص نماید، جهت برادران الزامیست.

تبصره 1: برای آن دسته از داوطلبانی که در حال حاضر در خدمت وظیفه عمومی هستند، ارائه گواهی از مراجع ذیصلاح مبنی بر اینکه حداکثر تا تاریخ 31/06/1394 خدمت خود را به اتمام رسانیده اند یا در صورت قبولی از خدمت وظیفه ترخیص خواهند شد، الزامیست.

19- ارائه اصل و تصویر کلیه ی مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه الزامی می­باشد.

- مدارک ناقص بررسی نخواهد گردید و صرفا به مدارك ارايه شده و مورد تاييد توسط كميته هاي ارزيابي امتياز بندهاي مورد نظر تعلق مي گيرد.

 

نحوه ارزشيابي مرحله دوم آزمون دكتري تخصصي (Ph.D.)

 

ج) نكات مهم

1- داوطلباني كه به هر دليل بعد از انجام مراحل مصاحبه، قصد انصراف از اين مرحله را دارند، مي‌بايست حداكثر تا يك هفته بعد از تاريخ مصاحبه درخواست كتبي خود را مبني بر انصراف از اين مرحله به دانشگاه و موسسه آموزش عالي مربوط ارائه نمايند، تا از اعلام نمره مصاحبه برا ي آنان از طرف دانشگاه به سازمان خودداري گردد، بديهي است بعد از اعلام نمره مصاحبه به اين سازمان اقدامي صورت نخواهد پذيرفت و طبيعتاً بعد از اعلام نتايج نهايي در صورت قبولي حق شركت در آزمون دكتري سال 1395 را نخواهند داشت.

2- نشرياتي که مقالات متقاضي در آنها منتشر شده­اند نبايد در ليست سياه (Black List) اعلام شده از طرف معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري باشند.

3- از مقالات داراي پذيرش چاپ، حداكثر دو مورد قابل امتيازدهي است.

4- برگزيدگان جشنواره های علمي معتبر بين­المللي و المپيادهاي علمي دانشجويي لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

Ø                   برگزيدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره های علمي معتبر بين­المللي (خوارزمي، فارابي، رازي و ابن سينا) بايد تاييد دبيرخانه جشنواره را نيز كسب و ارائه نمايند.

Ø                   گواهي ثبت اختراع بايد داراي تاييديه از سازمان پژوهش­هاي علمي و صنعتي ايران باشد.

برگزيدگان مرحله نهايي المپيادهاي علمي دانشجويي بايد تاييد دبيرخانه المپياد را نيز كسب و ارائه نمايند.

- با توجه به هماهنگي انجام شده با مهمانسراي دانشگاه، در صورت دارا بودن ظرفيت اسكان تنها به شخص داوطلب معرفي شده با دريافت هزينه به مدت يك شب اسكان داده مي شود. لازم است داوطلبان قبل از مراجعه جهت هماهنگي با آقاي عرفان دوست (شماره تلفن 08138380802) تماس بگيرند.

- به داوطلبان توصیه اکید می گردد، مرتباً به سایت اینترنتی مديريت تحصيلات تكميلي دانشگاه (www.gs.basu.ac.ir) مراجعه و اطلاعیه های مربوطه را به دقت مطالعه نمايند.

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت، همراه با برنامه زماني مراجعه و مدارك مورد نياز براي شركت در مصاحبه و بررسي مدارك مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» نيمه متمركز سال 1394

 


rss
 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا    
 
کد پستی: 65178-38695   تلفن: +98-81-38381601-10    

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند